Resultatene fra skogkattmesterskapet som ble avholdt på Strømmen Storsenter 27 mai.
I alle klasser er det tatt både BIS og BOX. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får mest flest stemmer blir skogkattmester.
Skogkattmester 2006
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Skogens Prins 2006
Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes
Skogens prinsesse 2006
S*Millenniums Showdown NFO g 03 22
Eier Hanne Vogsted og Oppdretter Helena Kivimæki
Klasse 1 Voksen
BEST IN SHOW
EC (N)Fodnaheias Noomi JW NFO n 09 23
Eier og oppdretter Linda Reiersen
BOX
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn
Klasse 2 kastrat
BEST IN SHOW
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
BOX
IC/IP (N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 23
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Suzanne Bjørkeryd
Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder
BEST IN SHOW
Godi av Bogrund(N) NFO d 09 23
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes
BOX
S*Stenhamras Cissi NFO n 22
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell
Klasse 4 kattunge 3-6 måneder
BEST IN SHOW
(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24
Eier og oppdretter Anette Kure
BOX
Janis Joplin av Bjørnsletta(N) NFO n 22
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
Klasse 5 Senior 7-10 år
BEST IN SHOW!
WW’04 SW’04 EP EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
BOX
Klasse 6 10 år og eldre
BEST IN SHOW!
Pan `s Patina NFO n 09 23
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund
Kull
BEST IN SHOW!
(N)Bytangens
Eier og oppdretter Anette Kure
Best i fargevariant totalt!
Det betyr at dommerne nominerer en katt hver i hver fargegruppe som så går til et eget BIV-Total panel hvor alle 4 dommere er med på å stemme på den beste katten totalt.
Gruppe 1
Ingen!
Gruppe 2
(N)Tingoskattens Brando NFO a 09
Eier Sam og oppdretter Brita Schjervheim
Gruppe 3
S*Stenhamras Cissi NFO n 22
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell
Gruppe 4
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn
Gruppe 5
(N)Rolvrudskogens Ginni NFO f 22
Eier Eva Rønning og oppdretter Arve og Eva Lindsjø
Gruppe 6
(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24
Eier og oppdretter Anette Kure
Gruppe 7
Skaugumåsen’s Athene NFO ns 22
Eier og oppdretter Jartrud Hals
Gruppe 8
(N) Rohams Svarta NFO as 09 23
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad
Gruppe 9
Ingen!
Hver av de 4 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
Vakreste Hale
DK*Starkads Medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn
Beste pels
WW’04 SW’04 EP EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Flotteste tufser
(N)Selteteigens Frigg n 23
Eier Berit Høyer og oppdretter Ina R. Selte
Beste langveisfarende
Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes
Årets Skautroll 2006
(N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals
Tøffeste hannkatt 2006
Stjernen`s Cæsar NFO n 09 23
Eier Ina R. Selte og oppdretter Anita Skofteby
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
Karina Bjuran
EP Alvar av Faalegaard(N) NFO ns 09 22
Eier Tove Guneriussen og oppdretter Thrine Leegaard
Raymond A. Sætre
Pan `s Patina NFO n 09 23
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund
Anne Gro Edstrøm
Sekan Prinsess Blå NFO as 23
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen
Henry Hornell
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn
Resultatsliste og bilder:
Gruppe 1:
Ingen katter ble stilt i denne klassen!
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Satyrs Black Boss NFO n, ABS
Eier og oppdretter Eva Walther
Nordlys Falcon *UK NFO n, ABS
Eier Susanne Bjørkerydh oppdretter Carole Smith
Gruppe 2:
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Tingoskattens Brando NFO a 09, EX 1+BIV-Total+NOM
Eier Sam og oppdretter Brita Schjervheim
(N)Rolvrudskogens Hector NFO n 09 EX2
Eier Frøydis Husøy og oppdrettere er Arve og Eva Lindsjø
Hunn
Carmen av Kosepus (N) NFO n 09, EX 1
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning
Gruppe 3:
Klasse 1, voksen:
Hunn
(N) Satyrs Maritza NFO n 24, EX 1
Eier Eva Walther oppdretter Eva Walther
Klasse 2, kastrat:
Hann
(N)Selteteigens Frigg n 23, EX 1+Beste tufser+NOM
Eier Berit Høyer og oppdretter Ina R. Selte
(N)Tingoskattens Abu NFO n 22, EX 2
Eiere Nan og Per Willy og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
S*Stenhamras Cissi NFO n 22, EX 1+BIV+BIV-Total+NOM+BOX-Ungdyr
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
Janis Joplin av Bjørnsletta(N) NFO n 22, EX 1+NOM+BOX-kattunge
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
Carly Simon av Bjørnsletta(N) NFO n 22, EX 2
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
Dolly Parton av Bjørnsletta(N) NFO n 22, ABS
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
Gruppe 4:
Klasse 1, voksen:
Hann
DK*Starkads Medusa NFO n 09 23 EX 1+Beste Hale+Biv-Total+NOM+BOX-Voksen +Dommerens Hjertekatt
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn
GIC (N)Tordenørns Allessandro NFO n 09 22, EX 2
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer
CH Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23 EX 3+Beste og mest langveisfarende+ Skogens Prins!
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes
(N) Stjernen’s Cæsar NFO n 09, EX 4
Eier Ina Rebekka Selte oppdretter Anita Skofteby
Hunn
EC (N)Fodnaheias Noomi JW NFO n 09 23, EX 1+BIV+NOM til BIV-total+NOM til beste tufser+NOM+BIS-Voksen
Eier og oppdretter Linda Reiersen
GIC Angel av Tilicala (N) NFO n 09 23, EX 2
Eier Tove Gunneriussen oppdretter Marit Fracci
Aurora av Borgund (N) NFO n 09 23, EX 3
Eier Frøydis Husøy oppdretter Inger Lise Refsnes
(N) Nøstetoppens Emilie NFO n 09 23, EX 4
Eier Margit Hammerstad og Richard Rogstad oppdretter Mariann Smedsrud
(N) Mestros Demeter NFO n 09 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Klasse 2, kastrat:
Hann
IC/IP (N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 23, EX 1+NOM til BIV-Total+NOM til Beste pels+NOM+BOX
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Suzanne Bjørkeryd
(N)Sandøys Astor NFO n 09 22, EX 2
Eier og oppdretter Frøydis Husøy
PR (N) Fiskerjentas Franz Josef NFO a 09 24, EX 3
Eier Ellen Kristine Rønning oppdretter Ellen Kristine Rønning
SW 01 EP EC S* Tassajaras Heraklion NFO n 09 22, ABS
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
GIP (N) Mestros Spitfire NFO n 09 24, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Hunn
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22, EX 1+Beste Pels Total+ NOM+BIS-Kastrat+BIS-Senior+Skogkattmester
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Sandøys Dyrk NFO n 09 24, EX 1+ NOM
Eier Elisabeth Fjeld og oppdretter Frøydis Husøy
DK*Starkads Tuthankahmon NFO a 09 22, EX 2
Eiere Brita Schjervheim og Julie Aastorp, oppdretter er Anne Khøn
(N) Chrissus Miramis NFO n 09 23, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh
Hunn
(N)Stjernens Desirè NFO n 03 22, EX 1+NOM til Beste hale og tufser
Eier Berit Høyer og oppdretter Anita Skofteby
(N) Chrissus Minonna-Nell NFO n 03 23, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh
(N) Mestros Sena NFO n 09 22, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Bytangens Aslak NFO n 09 23, EX 1+NOM til BIV-Total+NOM
Eier og oppdretter Anette Kure
Marlon Brando av Bjørnsletta(N) NFO n 09 22, EX 2
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
(N)Anzaskogens Atlas NFO n 09 24, EX 3
Eier Eva og Arve Lindsjø, oppdretter Trine S. Tveter og Jon Wikne
(N)Tingoskattens Birk Lucifer NFO n 09 22, EX 4
Eier Audun og oppdretter Brita Schjervheim
(N)Tordenørns Julian Hiawatha NFO n 03 22, EX 5
Eier Ludmilla Heisig og oppdretter Berit Høyer
Hunn
Chikira av Kosepus (N) NFO n 09, EX 1
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning
(N) Anzhaskogens Alice Blue NFO a 09 24, EX 1
Eier Trine S Tveter/Jon Wikne og oppdretter Trine S Tveter/Jon Wikne
Klasse 5, senior 7-10 år :
Hunn
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22, EX 1+Beste Pels Total+ NOM+BIS-Senior+BIS-Kastrat+Skogkattmester
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hunn
Pan `s Patina NFO n 09 23, EX 1+NOM+BIS-Veteran+Dommerens hjertekatt
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund
Gruppe 5:
Klasse 1, voksen:
Hunn
(N)Rolvrudskogens Ginni NFO f 22, EX 1+BIV+BIV-Total+NOM
Eier Eva Rønning og oppdretter Arve og Eva Lindsjø
(N)Fyttikattas Benedicte Brubak NFO f 23, EX 2
Eier Isabel Røvikog oppdretter Anne Gro Bråten
S*Ullabrands Ullis NFO g, EX 3
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Mona Olsson
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
S*Asphagens Isadora NFO e 22, EX 1+NOM
Eier Ludmilla Heisig og oppdretter Elinor Montonen
Gruppe 6:
Klasse 1, voksen:
Hunn
(N)Mestros Candy NFO f 09 22, EX 1+BIV+NOM til BIV-Total+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdretter Laila Jansen
(N) Lindbrekkas Lene NFO g 09 22, EX 2
Eier Ludmila Heisig og oppdretter Vigdis Skogås Nordvik
GIC (N)Fodnaheias Zoe NFO f 02 24, EX 3
Eier Astrid Johnsen og oppdretter Linda Reiersen
Klasse 2, kastrat:
Hunn
(N) Mestros L-Tisifone NFO f 09 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Godi av Bogrund(N) NFO d 09 23, EX 1+BIV+Nom til BIV-Total+NOM+BIS-Ungdyr
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes
Hunn
(N)Sandøys Daga NFO f 09 24, EX 1+ NOM
Eier og oppdretter Frøydis Husøy
S*Millenniums Showdown NFO g 03 22, EX 2+Skogens Prinsesse
Eier Hanne Vogsted og Oppdretter Helena Kivimæki
(N) Chrissus Black Rose NFO f 09, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh
(N) Mestro’s Flora NFO f 09 22, ABS
Eier Suzanne Bjørkerydh og oppdretter Laila Sunde Jansen
Klasse 4, kattunger 3-6mnd:
Hann
(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24, EX 1+BIV-Total+NOM+BIS-kattunge
Eier og oppdretter Anette Kure
Hunn
(N)Tingoskattens Belana NFO f 09 22, EX 1+NOM for Beste hale+NOM
Eiere Nan og Per Willy, oppdretter Brita Schjervheim
(N)Bytangens Agatha NFO f 09 24, EX2
Eier og oppdretter Anette Kure
(N)Tingoskattens Bronja NFO f 09 22, EX 3
Eier Berit Høyer og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hann
EP (N) Fjellheims Egon NFO d 09 22, ABS
Eier Bjørg Vold Fiksdal og oppdretter Wiola og Terje Frengen
Gruppe 7:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23, EX 1+ Skautroll 2006
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals
(N) Selteteigen’s Njáll Sverre NFO ns 22, EX 2
Eier og oppdretter Ina Rebekka Selte
Hunn
(N) Fiskerjentas Esther NFO fs, EX 1
Eier og oppdretter Ellen Kristine Rønning
Klasse 2, kastrat:
Hunn
Sekan Prinsess Blå NFO as 23, EX 1+Dommerens Hjertekatt+NOM-veteran
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
Skaugumåsen’s Athene NFO ns 22, EX 1+BIV-Total
Eier og oppdretter Jartrud Hals
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hunn
Sekan Prinsess Blå NFO as 23, EX 1+Dommerens Hjertekatt+NOM-veteran
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen
Gruppe 8:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Skaugumåsens Silvano NFO ns 09 22, EX 1
Eier Martit A Ramberg og oppdretter Jartrud Hals
Fauni av Borgund NFO ns 09 22, ABS
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes
Klasse 2, kastrat:
Hann
(N)Satyrs Phillip NFO ds 09 22, EX1+NOM til Beste Hale+NOM til BIV-Total+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdretter Eva Walter
EC EP Alvar av Falegaard (N) NFO ns 09 22, EX 2+NOM-senoir+Dommerens Hjertekatt
Eier Tove og Robert Gunneriussen og oppdretter Thrine Leegaard
Hunn
S* Sannafjällets Flisa NFO ns 09 24, EX 1+NOM
Eier Ellen Kristine Rønning og oppdretter Anita Østlund
Klasse 4, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
S* Myselisia’s Nefertiti NFO ns 02 21, EX 1+NOM til BIV-total+NOM
Eier Eva Rønningog oppdretter Secilia og Thomas Gylling
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N) Rohams Sofus NFO ns 09 23, EX 1+BIV-Total
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad
Hunn
(N) Rohams Svarta NFO as 09 23, EX 1
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad
(N) Rohams Skjegga NFO as 09 23, EX 2
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad
Klasse 5, senior 7-10 år :
Hann
EC EP Alvar av Falegaard (N) NFO ns 09 22, EX 1+NOM-senior+Dommerens Hjertekatt
Eier Tove og Robert Gunneriussen og oppdretter Thrine Leegaard
Hunn
GIC Carmen av Lønnhaug (N) NFO fs 09, ABS
Eier Eva Rønning og oppdretter Hilde Lønnhaus Songe
Gruppe 9:
Ingen katter ble stilt eller påmeldt i denne klassen!
Kullklassen:
(N)Bytangens 3 stk, nr 1
Eier og oppdretter Anette Kure
av Bjørnslettas (N) kull 4 stk, nr 2
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien
(N) Roghams kull 3 stk, nr 3
Eier og oppdretter Margit Hammerstad
(N) Tingoskattens kull 4 stk, nr 4
Eier og oppdretter Brita Schjervheim