Resultater fra skogkattmesterskapet 2008
Resultater fra skogkattmesterskapet 2008
________________________________________
Resultatene fra skogkattmesterskapet som bli avholdt på Strømmen Storsenter 31 mai.
Skogkattringen ønsker å takke våre sponsorer Hills, Agria, Royal Canin og for Catrine kattesanden!
Tusen takk til gavene fra Laila Sunde Janse, Eva Walter og Julie Aastorp
Ikke minst tusen takk til Anne Gro Bergersen for alle de flotte bildene!!!!
I alle klasser er det tatt BIS til både hann og hunn. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får mest flest stemmer blir skogkattmester.
________________________________________
Skogkattmester 2008!
Læna av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________
Skogens Prins 2008
CH (N)Tingoskattens Gaute, NFO e 09
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Brita Schjervheim
________________________________________
Skogens prinsesse 2008
(N)Mestro’s Siren NFO n 03 24
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og Oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Klasse 1 Voksen
BEST IN SHOW hunn!
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard
BEST IN SHOW hann!
EC SW’06 (N) Tordenørn Alessandro NFO n 09 22
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer
________________________________________
Klasse 2 kastrat
BEST IN SHOW hann!
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
BEST IN SHOW hunn!
(N) Tingoskattens Erla, NFO a 22
Eier Gro Helmersen og oppdretter Brita Schjervheim
________________________________________
Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder
BEST IN SHOW hunn!
S*Lisjöskogen’s Kyle Rock-a-hula Baby, NFO fs 03
Eier Anne Line Larsen og oppdretter Kicki Johansson
BEST IN SHOW hann!
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim
________________________________________
Klasse 4 kattunge 3-6 måneder
BEST IN SHOW hann!
(N)Tordenørn Antonio Jack of Diamonds, NFO es 09 22
Eier og oppdretter Berit Høyer
BEST IN SHOW hunn!
Læna av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________
Klasse 5 Senior 7-10 år
BEST IN SHOW hunn!
Ingen!
BEST IN SHOW hann!
Ingen!
________________________________________
Klasse 6 Veteran 10 år og eldre
BEST IN SHOW hann!
Ingen!
BEST IN SHOW hunn!
Ingen!
________________________________________
Kull
BEST IN SHOW!
av Borgund (N)
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________
Best i fargevariant totalt!
Det betyr at dommerne nominerer en katt hver i hver fargegruppe som så går til et eget BIV-Total panel hvor alle 4 dommere er med på å stemme på den beste katten totalt.
Gruppe 1
(N)Satyr’s Rona-Nordlys, NFO a
Eier og oppdretter Eva Walther
Gruppe 2
(N) Mestro’s Clyde, NFO n 03
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen
Gruppe 3
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim
Gruppe 4
Læna av Borgund (N), NFO n 03 22
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Gruppe 5
(N)Skaujentas Katla
Eier og oppdretter Julie Aastorp
Gruppe 6
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard
Gruppe 7
(N)Jøtulsbus Madikken på Junibakken NFO ns 24
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Guro Mælum
Gruppe 8
(N)Josimos Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
Eier Bjørg Fiksdal og oppdretter Siv Monica Johansen
Gruppe 9
IC Mestro’s Ariel, NFO w!
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Hver av de 4 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
Vakreste Hale
(N)Migoto’s Alvin NFO n 03 24
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Lars Aanonsen
Beste pels
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard
Flotteste tufser
(N)Gule Husets Asta, NFO f 24
Eier Kari Hom og oppdretter Ann-Sofi Goldmann
Mest langveisfarende
CH (N) Humlesnurr’s Sweet o Baylis, NFO ds 09 22
Eier og oppdretter Iselin Eriksen, Bardufoss
Beste benstamme hunn
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard
Beste benstamme hann
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Beste snøsko
EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
Eier Bjørg Wold Fiksdal og oppdretter Siv-Monica Johansen
Årets Skautroll 2007
(N)Mestro’s Siren NFO n 03 24
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og Oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
Karina Bjuran
CH (N)Mestros Kahlua NFO f 09 22
Eier Susanne Sjøberg og oppdretter Laila Sunde Jansen
Raymond A. Sætre
Action av Edelmann (N), NFO ns 09 23
Eier Aud Nygård Sæthre og oppdretter Pia Leena Thorsaas
Ann Kristin Hellerslien
CH (N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals
Jorgen Frithiof
(N)Mestro’s Thaj Mahal, NFO n 03 23
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Resultatsliste og bilder:
Gruppe 1:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N)Chrissus Bently NFO n, EX 1
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg
Hunn
Emmy av Kosepus (N NFO n, EX1+NOM
Eier Ann-Sofi Goldman oppdretter Eva Rønning
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Rona-Nordlys NFO a, EX1+BIV-Total+NOM
Eier og oppdretter Eva Walther
________________________________________
Gruppe 2:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Mestro’s Clyde NFO n 03, EX1+BIV-Total+NOM
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Tale’s Toastmaster NFO a 09, EX2
Eier og oppdretter Anne Line Larsen
Hunn
CH Sweet Cevita av Edelmann (N) NFO n 09, EX1+NOM
Eier og oppdretter Pia Leena Thorsaas
(N) Mestro’s Angelina (N) NFO n 03, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Carmen av Kosepus (N) NFO n 09, ABS
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Chrissus Black Moon NFO n 09, EX1
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg
________________________________________
Gruppe 3:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Skaujenta’s Imar NFO n 22 EX1+NOM
Eier Trude Tande og oppdretter Julie Aastorp
(N) Skaujenta’s Iver NFO n 22 EX2
Eier og oppdretter Julie Aastorp
Hunn
(N) Skaujenta’s Gunnlaug NFO a 23 EX1
Eier Trude Tande og oppdretter Julie Aastorp
Klasse 2, kastrat:
Hunn
(N)Tingoskattens Erla NFO a 22 EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Gro Helmersen og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23, EX1+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim
S*Sunnygirl’s Elias, NFO n 22, ABS
Eier Eva Walter og oppdretter Britt Sandberg
________________________________________
Gruppe 4:
Klasse 1, voksen:
Hann
EC SW’06 (N) Tordenørn Alessandro NFO n 09 22, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer
(N)Migoto’s Alvin NFO n 03 24, EX2
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Lars Aanonsen
CH (N)Skaujentas Heike NFO a 09 23, EX3
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Julie Aastorp
Figaro av Bjørnsletta (N) n 09 22 EX4
Eier Gunn Tøfte og oppdretter Ann-Kristin Hellerslien
(N)Tale’s Screaming Thunder NFO n 03 23, EX5
Eier og oppdretter Anne Line Lasen
(IND)Chacolis Zedar NFO n 09 22, ABS
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Katarina Karlson
(N) Tordenørn Geronimo NFO n 09 22, ABS
Eier Inger-Johanne Rodal og oppdretter Berit Høyer
Hunn
S * Aristo Limaz Zinnini Zun NFO n 09 22 EX1+NOM
Eier Siv Monica Johansen og oppdretter Ingrid Leisvall
Embla av Kosepus (N) NFO n 09 22 EX2
Eier Marit Melby og oppdretter Eva Rønning
(N)Mestro’s Siren (N) NFO n 09 22 EX3, Skogens Prinsesse+Årets Skautroll!
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Natasha av Moltemyr (N) NFO n 09 22 EX4
Eier Linda Christine Brennholt og oppdretter Wenche Øymoen
(N)Mestro’s Aryella NFO n 02 21 EX5
Eier Susanne Sjøberg og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N) Gjervfjellet Vimsa NFO n 09 22 ABS
Eier Inger-Johanne Rodal og oppdretter Karin Gjervan
Klasse 2, kastrat:
Hann
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
(N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 22 EX2
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Susanne Sjøberg
EP (N)Mestros Spitfire NFO n 09 22 EX3
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Sandøys Astor NFO n 09 22 EX4
Eier og oppdretter Frøydis Husøy
(N)Chrissus Cornell NFO n 09 23 EX5
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg
C- Eilert av Edelmann (N) NFO n 09 23 EX6
Eier og oppdretter Pia Leena Thorsaas
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Ruskekatte’s Rasmus NFO n 09 22, EX1+NOM
Eier Karsten Aspelund og oppdretter Anne Gro Bergersen
Hunn
S*Rockringen’s Jellybelly NFO n 03 24, EX1+NOM
Eier Gina Lind og oppdretter Barbro Åberg og Ulf Lindström
(N)Mestro’s Solana NFO n 03 24, EX2
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Ruskekatten’s Kaisa NFO n 03 24, EX3
Eier Jeanette Heimvåg/ Mats A. L. Ellefsen og oppdretter Anne Gro Bergersen
(N)Tingoskattens Hermine NFO a 03 23, EX4
Eier og oppdretter Brita Schjervheim
(N)Tingoskattens Helle NFO n 09 23, EX5
Eier Maria Myrland og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Bonito NFO n 09 23, EX1+NOM
Eier og oppdretter Eva Walther
(N)Mestro’s Thaj Mahal NFO n 03 23, Ex2
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Chrissus Blue Star NFO n 09 22, Ex3
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg
S*Utblickens Kalvin NFO a 03 22, Ex4
Eier Julie Aastorp og oppdretter Ylva Ehrenbåge
(N)Mestro’s Delgado NFO n 03 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Hunn
Læna av Borgund(N), NFO n 09 23, EX1+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW+SKOGKATTMESTER/BOB
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Ljuva av Borgund (N) NFO n 03 24, EX2
Eier Ella Sciezka og oppdretter Inger Lise Refsnes
Linnea av Borgund (N) NFO n 09 24, EX3
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
(N)Mestro’s Magdalea NFO n 03 23, EX4
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
Lysa av Borgund (N) NFO n 03 23, EX5
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
S*Wildwood’s Esprit NFO n 09 24, EX6
Eier Bente Hilde Løseth og oppdretter Sylvia Erikers
________________________________________
Gruppe 5:
Klasse 1, voksen:
Hunn
GIC (N) Rolvsrudskogen’s Ginni NFO f 22, EX1
Eier Eva Rønning og oppdretter Eva og Arve Lindsjø
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Sandøy Frank NFO e 22 EX1+NOM
Eier Karsten Aspelund og oppdretter Frøydis Husøy
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
(N)Skaujentas Katla NFO f 22 EX1+BIV-Total+NOM
Eier og oppdretter Julie Aastorp
(N)Gule Husets Asta NFO f 22, EX2+Fineste tufser
Eier og oppdretter Ann-Sofi Goldmann
________________________________________
Gruppe 6:
Klasse 1, voksen:
Hann
CH (N)Tingoskattens Gaute NFO d 09 23 EX1+Skogens prins
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Brita Schjervheim
(N)Migoto’s Aske NFO d 09 22, EX2
Eier Svein Olav Lybekk og oppdretter Eva Dahl Eide
Hunn
DK*Rimtursers Arizona NFO f 09 EX1+Beste pels+Beste benstamme hunn+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Linn Eliesen og oppdretter
S*Månlyckans Orabelle NFO f 09 EX2
Eier Linda Christin Brennholt og Oppdretter Ann Löfgren
(N)Migoto’s Adia NFO f 09 22 EX3
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide
CH (N)Mestros Kahlua NFO f 09 EX4+ Karina Bjurans Hjertekatt
Eier Susanne Sjøberg og Oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Havos Afrodite NFO f 09 24, EX5
Eier og Oppdretter Hanne Vogsted
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
(N)Sandøy Freyja NFO f 03 23, EX1+NOM
Eier og Oppdretter Frøydis Husøy
Klasse 4, kattunger 3-6mnd:
Hann
(N)Migoto’s Baltus NFO d 09 22, EX1+NOM
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide
(N)Migoto’s Bischad NFO d 09 22, EX2
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide
(N)Vengedalens Athos Escamilo NFO d 09 22, EX3
Eier og Oppdretter Jørgen Heen Brovold
Hunn
(N)Norodden Tyri NFO f 09 23, EX1+NOM
Eier og Oppdretter Anne Pors Pedersen
S*Truelove’s Korsika NFO f 09 23, EX2
Eier Brita Schjervheim og Oppdretter Maria Eriksson & Peter Sandell
(N)Migoto’s Bethine NFO f 09 22, EX3
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide
________________________________________
Gruppe 7:
Klasse 1, voksen:
Hann
Jarldar av Buskateigen (N) NFO ns 24 EX1
Eier Maria Myrland og oppdretter Marita Østerhus
CH (N) Skaugumåsen’s Silvo (N) NFO ns 23, EX2+Ann Kristin Hellersliens Hjertekatt
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals
(N)Skrivernattens Linus (N) NFO ns 23, ABS
Eier Guri Eggen og oppdretter Karianne Nordbø
(N)Nordlibakkens Egir (N) NFO ns 23, ABS
Eier Liv Kristin Valmo og Tore Gjørv, og oppdretter Nina Henriksen og Dag Ellefsrud
Hunn
(N)Jøtulsbus Madikken på Junibakken NFO ns 24, EX1+BIV-Total
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Guro Mælum
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Aragorn av Edelmann (N) NFO as 23, EX1
Eier Aud Nygård Sæthre og oppdretter Pia Leena Thorsaas
Hunn
S*Aromas Hilde Humlesnurr NFO ns 24, ABS
Eier Liv Kristin Valmo og Tore Gjørv og oppdretter Birgitta og Karin Ånger
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Aron NFO ns 24, EX1+NOM
Eier og oppdretter Eva Walther
(N) Nordlibakkes Frost NFO ns 24, EX2
Eier Siv M Johansen og oppdretter Dag Elletsrud og Nina Henriksen
(N)Adelrose August Hamsund NFO as 23, EX3
Eier Jon Olav Løkken og oppdretter Hanne Klüver
Hunn
(N) Chumalunga’s Deilig De Luca NFO ds 24, EX1
Eier og oppdretter Inger-Anne & Tibor Ehret
________________________________________
Gruppe 8:
Klasse 1, voksen:
Hann
EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22, EX1+Beste snøsko+BIV-Total+NOM
Eier Bjørg Wold Fiksdal og oppdretter Siv-Monica Johansen
IC (N) Grünerløkka’s Knud Hampus NFO as 03 22, EX2
Eier Inger-Anne Grønflaten & Tibor Ehret, og oppdrettere Kjell og Sissel Jørgensen
CH (N) Humlesnurr’s Sweet o Baylis NFO ds 09 22, EX3
Eier og oppdretter Iselin Eriksen
Hunn
Frida av Kosepus (N) NFO ns 03, EX1
Eier og oppdrettere Renate Rønning
(N) Løvetun’s Sol NFO fs 03 23, EX2
Eier og oppdrettere Ella Scieszka
Karen av Buskateigen (N) NFO fs 03 22, EX3
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdrettere Marita Gjerde Østerhus
(N) Løvetun’s Drottning NFO fs 03 22, EX4
Eier og oppdrettere Ella Scieszka
CH S*Myselisia’s Nefertiti NFO ns 02 21, EX5
Eier Eva Rønning og oppdrettere Secilia og Thomas Gylling
Klasse 2, kastrat:
Hann
Fauni av Borgund (N) NFO fs 03 22, EX1+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdrettere Inger LIse Refsnes
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Action av Edelmann (N) NFO ns 03 23, EX1+Raymond A. Sætres Hjertekatt
Eier Aud Nygård Sæthre og oppdrettere Pia Leena Thorsaas
Hunn
S*Lisjöskogen’s Kyle Rock-a-hula Baby NFO fs 03, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Anne Line Larsen og oppdrettere Kicki Johansson
S*Asphagens Patricia NFO ns 09, EX2
Eier Julie Aastorp og oppdrettere Ellinor Montonen
(N)Ruskekatten’s Penny Lane NFO fs 03, EX3
Eier og oppdrettere Anne Gro Bergersen
(N)Zorbas Olivia NFO as 03 24, EX4
Eier Tanja Braathu og oppdrettere Astrid Nordviksen
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Tordenørn Antonio Jack of Diamonds, NFO es 09 22, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier og oppdretter Berit Høyer
Hunn
(N)Vengedalens Adea Electra NFO fs 09 22 EX1
Eier og oppdretter Jørgen Heen Brovold
Klasse 5, senior 7-10 år :
Hunn
(N)Tale’s Qhera NFO fs 09 22 EX1
Eier og oppdretter Anne Line Larsen
________________________________________
Gruppe 9:
Klasse 1, voksen:
Hunn
IC Mestro’s Ariel NFO w, EX1+BIV-Total
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
S*Luna Fortuna Afrodite NFO w, ABS
Eier Edvin Vågstøl / Odd Kåre Remme og oppdretter Jaana Kiekara og Andes Blomqvist
________________________________________
Kullklassen:
nr 1 av Borgund (N) og BEST IN SHOW!
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
nr 2 (N) Satyrs Kull
Eier og oppdretter er Eva Walter
nr 3 (N) Migoto’s KULL
Eier og oppdretter er Eva Dahl Eide
nr ABS (N) (N)Mestro’s KULL
Eier og oppdretter er Laila Sunde Jansen