Skogkattmester 2009
(N) Migotos Enok NFO ns 03 22
Norsk Skogkattring vil gjerne få takke alle utstillere som kom til Solbergelva Sports og Kultursenter med sine vakre eksemplar av Norsk Skogkatt. Utstillingen var vellykket og svært koselig!
Også en stor takk rettes til dommerne Raymond A, Sætre, Henry Hornell, og Karl Ch. Gulsett. En stor takk til til alle som stod på og jobbet slik at vi nok en gang kunne holde Skogkattmesterskapet!
Oppdatering av resultater og bilder vil bli fortløpende oppdatert! Så send inn bilder av deres vinnerkatter!
Og en spesiell takk til Anne Gro Bergersen som har tatt alle de flotte bildene på utstillingen!
Resultatene fra skogkattmesterskapet som ble avholdt på Solbergelva Sports og Kultursenter
I alle klasser er det tatt BIS til både hann og hunn. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får flest stemmer blir skogkattmester.
Skogkattmester 2009
(N) Migotos Enok NFO ns 03 22
Gratulerer til
Oppdretter Eva Dahl Eide og Eier Gyri Leonsen Nygård/Eva Dahl Eide
Skogens Prins
EP (N) Mestro’s Spitfire NFO n 09 24
Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
Skogens prinsesse
(N) Zorbas Pepsi NFO n 09 24
Oppdr Astrid Nordvik Eier Karin Svendsen
Klasse 1 Voksen
BEST IN SHOW TOT hunn
S* Zios Luna NFO fs 09 22
Oppdr Monica Grøroos Eier Iren Vestheim
BEST IN SHOW hann
EC S*Sandliljan`s Mascot NFO d 03
Oppdr Ann-Marie Sandin Eier Cecilia Johansson
Klasse 2 kastrat
BEST IN SHOW TOT hunn
EP (N) Fodnaheia`s Bjørk NFO f 09 23
Oppdr Linda Reiersen Eier Linn Foss Tingvik
BEST IN SHOW hann
(N) Tigersmilets Bosse Bleu NFO a 23
Oppdr Nan Cecilie Johnstad Eier Olga Koneva
Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder
BEST IN SHOW TOT hann
(N) Fodnaheia`s Louie NFO n 24
Oppdr Linda Reiersen Eier Marit Melby, Knut Iversen
BEST IN SHOW hunn
DK Rimturser`s Dolly Dyt NFO n 03 22
Oppdr Belinda og Martin Lysgaard Eier Eva Rønning
Klasse 4 kattunge 3-6 måneder
BEST IN SHOW TOT hann
(N) Migotos Enok NFO ns 03 22
Oppdr Eva Dahl Eide Eier Gyri Leonsen Nygård/Eva Dahl Eide
BEST IN SHOW hunn
S* Utblickens`s Lancia NFO n
Oppdr Ylva Ehrenbåge Eier Birgitte Sperle
Klasse 5 Senior 7-10 år
BEST IN SHOW hunn
EP (N) Steigar Aida NFO f 09 22
Oppdr Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
BEST IN SHOW hann
Eier og oppdretter
Klasse 6 Veteran 10 år og eldre
BEST IN SHOW TOT hann
EC EP Alvar av Faleegaard (N) NFO ns 09 22
Oppdr Thrine Leegaard Eier Tove & Robert Gunneriussen
BEST IN SHOW hunn
GIC Carmen av Lønnhaug NFO fs 09
Oppdr Hilde Lønnhaug Songe Eier Eva Rønning
Kull
BEST IN SHOW
K1 Alneskatten’s B-kull
Oppdr Monica Larsen
Best i fargevariant totalt
Gruppe 1
S* Utblickens`s Lancia NFO n
Oppdr Ylva Ehrenbåge Eier Birgitte Sperle
Gruppe 2
(N) Mestros Ixion NFO n 02
Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
Gruppe 3
(N) Fodnaheia`s Louie NFO n 24
Oppdr Linda Reiersen/Eier Marit Melby, Knut Iversen
Gruppe 4
DK Rimturser`s Dolly Dyt NFO n 03 22
Oppdr Belinda og Martin Lysgaard/Eier Eva Rønning
Gruppe 5
(N) Sandøy Frank NFO d 23
Oppdr Frøydis Husøy/Eier Karsten Asplund
Gruppe 6
(N) Vanity`s Dumle NFO d 09 24
Oppdr/ Eier Linn Eliesen
Gruppe 7
CH (N) Migotos Cornelius JW NFO as 24
Oppdr Eva Dahl Eide/Eier Tina Marie Hannestad/ Svein Olav Lybekk
Gruppe 8
(N) Migotos Enok NFO ns 03 22
Oppdr Eva Dahl Eide/Eier Gyri Leonsen Nygård/Eva Dahl Eide
Gruppe 9
S*Wonderwoods Dolce Vita NFO w
Oppdr Li Sellgren/Eier Wenche Øymoen
Hver av de 3 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
Vakreste Hale
(N) Sandøy Hårek NFO ds 23
Oppdr/ Eier Frøydis Husøy
Beste look
(N) Migoto`s Didrick NFO n 03 22
Oppdr/ Eier Eva Dahl Eide
Flotteste tufser
(N) Fodnaheia`s Louie NFO n 24
Oppdr Linda Reiersen Eier Marit Melby, Knut Iversen
Mest langveisfarende
(N) Sandøy Hårek NFO ds 23 og IP (N) Sandøy Astor NFO n 09 22
Oppdr/ Eier Frøydis Husøy
Beste benstamme hunn
Sweet Cevita av Edelmann (N) NFO n 09
Oppdr/ Eier Pia Leena Thorsaas
Beste benstamme hann
IP EC (N) Tordenørn Amazing NFO n 09 22
Oppdr/ Eier Berit Høyer
Beste snøsko
EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
Oppdr Siv-Monica Johansen Eier Bjørg Wold Fiksdal
Publikums favoritt
Eier og oppdretter
Dommernes hjertekatter
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
Henry Hornell
EC EP Alvar av Faleegaard (N) NFO ns 09 22
Oppdr Thrine Leegaard Eier Tove & Robert Gunneriussen
Raymond A. Sætre
S*Sweet Scarlet`s Pendula NFO f 09 24
Oppdr Jeanett Nilsson Eier Sonja Sæther
Carl Kh. Gulsett
(N) Migoto`s Didrick NFO n 03 22
Oppdr/ Eier Eva Dahl Eide
Resultatsliste:
GRUPPE 1 – SORT/BLÅ: NON-AGOUTI
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr,
Hunn
1 S* Utblickens`s Lancia NFO n, Ex 1, BIV TOT, NOM, BIS, Oppdr Ylva Ehrenbåge Eier Birgitte Sperle
GRUPPE 2 – SORT/BLÅ MED HVITT: NON-AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hunn
2 (N) Tale`s Ylva NFO a 09, EX 1, Oppdr Anne Line Larsen Eier Gunborg Pedersen
Klasse 2 Kastrerte katter,
Hunn
3 Sweet Cevita av Edelmann (N) NFO n 09, EX 1, Beste beinstamme, hunn, Oppdr/ Eier Pia Leena Thorsaas
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hann
4 (N) Mestros Ixion NFO n 02, EX 1, BIV TOT, Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hann
5 N Chrissus Camaro NFO n 09, ABS, Oppdr Sussan Sjøberg Eier Bjørn O. Frostestad
6 (N) Chrissus Chess NFO n 09, EX 1, Oppdr/ Eier Susanne Sjøberg
GRUPPE 3 – SORT/BLÅ: AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
7 (N) Tigersmilets Bendik Bisous NFO a 23, EX 1, NOM, Oppdr/ EierNan Cecilie Johnstad
Hunn
8 S* Örtendahl`s Rose Viola NFO n 22, EX 1, Oppdr Anki och Björn Andersson Eier Trude Tande
9 CH (N) Myrtekransen’s Bathseba NFO n 24, ABS, Oppdr Helene Kortner/Svein Erik Teksten Eier Stine Solaas
10 CH (N) Selteteigen`s Tilde NFO n 24, EX 2, Oppdr/ Eier Ina Rebekka Selte
Klasse 2 Kastrerte katter
Hann
11 (N) Tigersmilets Bernhard Bonjour JW NFO a 23, EX 2, Oppdr Nan Cecilie Johnstad Eier Olga Koneva
12 (N) Tigersmilets Bosse Bleu NFO a 23, EX 1, NOM, BIS, Oppdr Nan Cecilie Johnstad Eier Olga Koneva
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hann
13 (N) Fodnaheia`s Louie NFO n 24, EX 1, BIV TOT, NOM, BIS, Beste tufser, Oppdr Linda Reiersen Eier Marit Melby, Knut Iversen
Hunn
14 (N) Selteteigen`s Frida NFO n 24, EX 1, Oppdr/ Eier Ina Rebekka Selte
GRUPPE 4 – SORT/BLÅ MED HVITT: AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
15 EC SW’06 (N) Tordenørn Alessandro NFO n 09 22, EX 1, Oppdr Berit Høyer Eier Eva Rønning
16 EC (N) Tordenørn Geronimo NFO n 09 22, EX 3, Oppdr Berit Høyer Eier Inger-Johanne Rodal
17 IC Rudi av Ledsaak (N) NFO n 09 23, EX 2, Oppdr Monica Ledsaak Aag Eier Monica Larsen
18 (N) Rusekatten`s Rasmus NFO n 09 22, EX 4 Oppdr Anne Gro Bergersen Eier Karsten Asplund
Hunn
19 S*Rockringen’s Jellybelly NFO n 03 24, ABS, Oppdr Barbro Åberg og Ulf Lindström Eier Gina Lind
20 Gjervfjellet Vimsa NFO n 09 22, EX 2, Oppdr Kari Gjervan Eier Inger-Johanne Rodal
20a (N)Mestro`s Solana NFO n 09 22, EX 1, NOM, Oppdr Laila Sunde Jansen Eier Anne Sofi Wilhelmsen
21 S* Myselisia`s Sunshine NFO n 03 24, ABS, Oppdr Thomas & Cecilia Gylling Eier Susanne Sjøberg
Klasse 2 Kastrerte katter
Hann
22 (N) Tingoskatens Johan Dunder NFO n 09 22, EX 2, Oppdr Brita Schjervheim Eier Gyri Nygård
23 IP (N) Sandøy Astor NFO n 09 22, EX 3, Oppdr/ Eier Frøydis Husøy
24 EP (N) Mestro’s Spitfire NFO n 09 24, EX 4, Skogens Prins, Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
25 IP EC (N) Tordenørn Amazing NFO n 09 22, EX 1, Beste beinstamme hann, Oppdr/ Eier Berit Høyer
Hunn
26 PR (N) Myrtekransen`s Apollonia NFO n 09 22, EX 1, NOM, Oppdr Helene Kortner/Svein Erik Teksten Eier Stine Solaas
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hann
27 (N) Mestro`s Tyfon NFO n 02 21, EX 1, Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
27 a (N) Ruskekatten’s Mr Mistoffelees NFO n 03 22, EX 2, Opdr Anne Gro Bergersen Eier Torunn Aas
Hunn
28 (N) Skaujentas Olaug Oline NFO n 09 22, EX 2, Oppdr Julie Aastorp Eier Eva Dahl Eide
29 (N) Rusekatten`s Victoria NFO n 09 22, EX 4, Oppdr Anne Gro Bergersen Eier Sonja Sæther
30 DK Rimturser`s Dolly Dyt NFO n 03 22, EX 1, BIV TOT, NOM, BIS, Oppdr Belinda og Martin Lysgaard Eier Eva Rønning
31 (N) Mestro`s Pallatina NFO n 03 24, ABS, Oppdr/Eier Laila Sunde Jansen
32 (N) Mestro`s Laya NFO n 01 21, EX 5, Oppdr/ Eier Laila Sunde Jansen
33 (N) Chrissus Assisi NFO nt 09 22, ABS, Oppdr Susanne Sjøberg Eier Rita H. Larsen
34 (N) Zorbas Pepsi NFO n 09 24, EX 3, Skogens Prinsesse, Oppdr Astrid Nordvik Eier Karin Svendsen
Klasse 4 kattunger 3 – 6 mndr
Hann
35 (N) Migoto`s Didrick NFO n 03 22, EX 1, NOM, Oppdr/ Eier Eva Dahl Eide
36 Alneskatten’s Barack NFO n 09 23, EX 2,Oppdr/ Eier Monica Larsen
GRUPPE 5 – RØD/CREME/SKILPADDE: NON-AGOUTI OG AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
37 (N) Sandøy Frank NFO d 23, EX 1, BIV TOT, Oppdr Frøydis Husøy Eier Karsten Asplund
Hunn
38 (N) Chrissus Santana NFO f, EX 1, Oppdr/ Eier Susanne Sjøberg
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hunn
39 IDP*Dizorina’s Chana NFO f, EX 1, Oppdr Ann Katrin Nilsson Eier Stine Solaas
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hann
40 (N) Fagersvansen’s Diesel NFO d, EX 1, Oppdr Ludmila Heisig Eier Marita Martinsen
Hunn
41 (N) Løvetun`s Kira NFO f, EX 1, Oppdr/ Eier Ella Sandberg
42 (N) Vanity`s Decibelle NFO g 22, ABS, Oppdr Linn Eliesen Eier Eva Dahl Eide
67 S*Stenhamra Estrella NFO e 22, EX 2, Oppdr Anna Lena Lindell Eier Sonja Sæther
GRUPPE 6 – RØD/CREME/SKILPADDE MED HVITT: NON-AGOUTI OG AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
43 EC S*Sandliljan`s Mascot NFO d 03, EX 1, NOM, BIS, Oppdr Ann-Marie Sandin Eier Cecilia Johansson
Hunn
44 (N) Havos Afrodite NFO f 09 24, EX 1, Oppdr/ Eier Hanne Vogsted
45 (N) Kamrøysas Nika NFO f 09 23, ABS, Oppdr Cecilie Bjørnebye Eier Gunborg Pedersen
46 (N) Tigersmilets Andrea Simone NFO g 09 22, ABS, Oppdr Nan Cecilie Johnstad Eier Nan Cecilie Johnstad/Karianne H. Mellbye
Klasse 2 Kastrerte katter
Hann
47 S*Kittekattus Mr Boogieman NFO d 09 24, ABS, Oppdr Eva Karbin og Conny Bjørnfot Eier Jeanett Heimvåg
Hunn
48 S*Milleniums Showdown NFO g 03 22, EX 3, Eier Hanne Vogsted
49 EP (N) Fodnaheia`s Bjørk NFO f 09 23, EX 1, NOM, BIS, Oppdr Linda Reiersen Eier Linn Foss Tingvik
50 EP (N) Steigar Aida NFO f 09 22, EX 2, Oppdr Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hunn
51 (N) Ruskekatten’s Daisy Duck NFO f 09 24, EX 4, Oppdr Anne Gro Bergersen Eier Torunn Aas
52 IS*Blàskòga Shanti NFO f 03 22, EX 2, Oppdr Maria C Wang Eier Pia Leena Thorsaas
53 S*Lizztrix Electra NFO g 03, EX 1, NOM, Oppdr Theres Haglund Eier Cecilia Johansson
54 (N) Chrissus Bolette NFO f 03 22, EX 5, Oppdr/ Eier Susanne Sjøberg
55 S*Sweet Scarlet`s Pendula NFO f 09 24, EX 3, Oppdr Jeanett Nilsson Eier Sonja Sæther
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hann
56 (N) Vanity`s Dumle NFO d 09 24, EX 1, BIV TOT, NOM, Oppdr/ Eier Linn Eliesen
Hunn
57(N) Migoto`s Feline NFO f 09 22, EX 1, NOM, Oppdr Eva Dahl Eide Eier Trude Tande
57 a (N) Migoto`s Fia NFO f 09, EX 3, Oppdr/ Eier Eva Dahl Eide
58 S*Zygot`s Tiramisu NFO f 09 22, EX 5, Oppdr Annika Jonsson Eier Laila Sunde Jansen
59 S*Zygot`s Millefiori NFO f 09, EX 4, Oppdr Annika Jonsson Eier Laila Sunde Jansen
60 (N) Chrissus Cilla NFO f 09, EX 2, Oppdr Eier Susanne Sjøberg
Klasse 5 Seniorer 7 – 10 år
Hunn
61 EP (N) Steigar Aida NFO f 09 22, BIS, Oppdr Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
GRUPPE 7 – SØLV: NON-AGOUTI OG AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
62 CH (N) Migotos Cornelius JW NFO as 24, EX 1, BIV TOT, Oppdr Eva Dahl Eide Eier Tina Marie Hannestad/ Svein Olav Lybekk
63 IC Jarldar av Buskateigen (N) NFO ns 24, EX 2, Oppdr Marita Gjerde Østerhus Eier Maria Myrland
Hunn
64 (N) Alneskatten’s Alouise NFO ns 24, EX 1, Oppdr/ Eier Monica Larsen
Klasse 2 Kastrerte katter
Hann
65 CH (N) Skaugumasens Silvo NFO ns 23, EX 1, Oppdr Jartrud Hals Eier Åse Marie Bjerke
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hann
66 (N) Sandøy Hårek NFO ds 23, EX 1, NOM, Beste hale, Oppdr/ Eier Frøydis Husøy
GRUPPE 8 – SØLV MED HVITT:NON-AGOUTI OG AGOUTI
Klasse 1 Voksne katter
Hann
68 EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22, EX 1, NOM, Beste Snøsko, Oppdr Siv-Monica Johansen Eier Bjørg Wold Fiksdal
69 (N)Norodden Ull NFO ds 09 24, ABS, Oppdr/ Eier Anne Pors Pedersen
Hunn
70 S* Zios Luna NFO fs 09 22, EX 1, NOM, BIS, Oppdr Monica Grøroos Eier Iren Vestheim
70a CH S*Luddhögens Cat Shark NFO ns 09 22, ABS, Eier Linda Christin Brennholt
71 (N)Tale’s Zita NFO ns 03 23, EX 2, Oppdr Anne Line Larsen Eier Gunborg Pedersen
72 Eden av Moltemyr (N) NFO ns 09 22, ABS, Oppdr Wenche Øymoen Eier Iren Vestheim
Klasse 2 Kastrerte katter
Hann
73 EC EP Alvar av Faleegaard (N) NFO ns 09 22, EX 1, NOM; Oppdr Thrine Leegaard Eier Tove & Robert Gunneriussen
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hunn
74 S* Runsvik`s Panda NFO ns 09 24, EX 2, Oppdr Kristin Widmark Eier Linn Foss Tingvik
76 S*Granboet`s Natascha NFO fs 03 24, EX 1, Oppdr Ann-Louise & Peter Grahn Eier Sonja Sæther
Hann
75 S* Zarkesha`s Kriss Kross NFO ds 09 23, EX 1, NOM, Oppdr Carolina Cervin Eier Iren Vestheim
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hann
77 (N) Migotos EnokNFO ns 03 22, EX 1, BIV TOT, NOM, BIS, Skogkattmester, Oppdr Eva Dahl Eide Eier Gyri Leonsen Nygård/Eva Dahl Eide
Hunn
78 (N) Migotos Dedine Desirè NFO fs 09 22, EX 1, Oppdr Eva Dahl Eide Eier Bjørg Wold Fiksdal
Klasse 6 Veteraner eldre enn 10 år
Hann
79 EC EP Alvar av Faleegaard (N) NFO ns 09 22, BIS, Oppdr Thrine Leegaard EierTove & Robert Gunneriussen
Hunn
80 GIC Carmen av Lønnhaug NFO fs 09, BIS, Oppdr Hilde Lønnhaug Songe Eier Eva Rønning
GRUPPE – 9 HVIT
Klasse 1 Voksne katter
Hunn
81 (N) Alneskatten`s Amore NFO w, EX 2, Oppdr/ Eier Monica Larsen
82 S*Svartträsket’s Ordile NFO w, EX 1, Eier Monica Larsen
83 IC (N) Myrtekransens Anastasia NFO w, EX 3, Oppdr Helene Kortner og Svein Erik Teksten Eier Monica Larsen
Klasse 2 Kastrerte katter
Hunn
84 CH S* Luna Fortuna Afrodite NFO w 61, EX 1, NOM, Oppdr Jaana Kiekare & Anders Blomqvist Eier Edvin Vågstøl og Odd Kåre Remme
Klasse 3 Ungdyr 6 – 10 mndr
Hunn
85 S*Wonderwoods Dolce Vita NFO w, EX 1, BIV TOT, NOM, Oppdr Li Sellgren Eier Wenche Øymoen
86 DK Elmelund`s Jasmin NFO w 61, EX 2, Oppdr Bhirthe Andersen Eier Edvin Vågstøl og Odd Kåre Remme
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hann
87 Alneskatten’s Baldrian NFO w, EX 2, Oppdr/ Eier Monica Larsen
88 Alneskatten’s Batman NFO w, EX 1, Oppdr/ Eier Monica Larsen
Hunn
89 Alneskatten’s Beatrice NFO w, EX 1, NOM, Oppdr/ Eier Monica Larsen
90 (N) Alneskatten`s Baliza NFO w, ABS, Oppdr/ Eier Monica Larsen
Kull
K1 Alneskatten’s B-kull, BIS, Oppdr Monica Larsen
K2 (N) Chrissus C-kull, ABS, Oppdr Susanne Sjøberg
Skogkattringen ønsker å takke våre sponsorer Hills, Agria, og for Catrine kattesanden!
Tusen takk til gavene fra Randi Grotterød
Ikke minst tusen takk til Anne Gro Bergersen for alle de flotte bildene!!!!