Resultater Skogkattmesterskapet 2010
________________________________________
Skogkattringen ønsker å takke våre sponsorer Hills, Agria, og Royal Canin!
Tusen takk til gavene fra Stargate, Eva Kristiansen og Anne Loose Hofsrud og premiene fra Satyr’s ved Eva Walther, Torvmyra’s ved Randi Grotterød og Migoto’s ved Eva Dahl Eide.
Ikke minst tusen takk til Asbjørn Eide for alle de flotte bildene som vi snart vil få se!!!!
I alle klasser er det tatt BIS til både hann og hunn. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får flest stemmer blir skogkattmester.
________________________________________
Skogkattmester 2010
NO*Kragberg’s Amore – n 09 22
Gratulerer til
Oppdretter Trude Tande og eier Sondre Rønning
________________________________________
Skogens prins
(N) Sandøy Hårek – ds 23
Oppdretter/eier Frøydis Husøy
________________________________________
Skogens prinsesse
(N) Tordenørn Uma Zymac
Oppdretter Berit Høyer Eier Inger-Johanne Rodal
________________________________________
Klasse 1 – voksne fertile katter
BEST IN SHOW TOTAL hann
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
BEST IN SHOW hunn
DK*Minorlynx Inés – f 09 22
Oppdretter Sanne og Jens Burø Eier Monica Lundetræ
________________________________________
Klasse 2 – kastrerte katter
BEST IN SHOW TOTAL hann
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk – ds 09 22
Oppdretter Siv Monica Johansen Eier Bjørg Wold Fiksdal
BEST IN SHOW hunn
CH S*Månlyckans Orabelle – f 09
Oppdretter Ann Löfgren Eier Linda Christin Brennholt
________________________________________
Klasse 3 – ungdyr 6-10 mnd
BEST IN SHOW hann
(N) Satyr’s Cocs – ns
Oppdretter/Eier Eva Walther
BEST IN SHOW TOTAL hunn
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Klasse 4 – kattunger 2-3 mnd
BEST IN SHOW TOTAL hann
NO*Kragberg’s Amore – n 09 22
Oppdretter Trude Tande Eier Sindre Rønning
BEST IN SHOW hunn
NO*Kragberg’s Adele – ns 22
Oppdretter Trude Tande Eier Rene Lerf og Stephan Clement
________________________________________
Klasse 6 – veteraner, over 10 år
BEST IN SHOW hunn
EC (N) Steigar Aida – f 09 22
Oppdretter Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
________________________________________
Kull
BEST IN SHOW kull
NO*Kragbergs kull
Oppdretter Trude Tande
________________________________________
BEST I VARIANT TOTAL
Gruppe 1
(N) Alneskattens Devi Delight – n
Oppdretter Monica Larsen Eier O. Janne Kjønaas
________________________________________
Gruppe 2
(N) Tingoskattens Ravn – n 09
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Gruppe 3
GIC (N) Skaujentas Imar – n 22
Oppdretter Julie Aastorp Eier Trude Tande
________________________________________
Gruppe 4
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Gruppe 5
IC (N) Vanity’s Decibelle – g 22
Oppdretter Linn Eliesen Eier Eva Dahl Eide
________________________________________
Gruppe 6
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
Gruppe 7
(N) Satyr’s Bonzo – ns
Oppdretter Eva Walther Eier Grethe Levang
________________________________________
Gruppe 8
NO*Kragberg’s Amandus
Oppdretter/Eier Trude Tande
________________________________________
Gruppe 9
(N) Alneskattens Diamond Snowball
Oppdretter/Eier Monica Larsen
________________________________________
Hver av de 3 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
________________________________________
Beste look
IC (N) Migotos Enok JW – ns 03 22
Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Gyri Nygaard og Eva Dahl Eide
________________________________________
Vakreste hale
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Flotteste tufser
(N) Tingoskattens Noor – a 09 23
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Beste beinstamme hann
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
Beste beinstamme hunn
IC Sweet Cevita av Edelmann (N) – n 09
Oppdretter/Eier Pia Leena Thorsaas
________________________________________
Beste snøsko
EC (N) Steigar Aida – f 09 22
Oppdretter Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
________________________________________
Mest langveisfarende
Frøydis Husøy, her representert med Sandøy Hårek og Ivaldi
________________________________________
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
________________________________________
Maud Olsen Johansson
(N) Tingoskattens Olivia – n 03 23
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Raymond A. Sætre
CH (N) Migotos Dedine Desiré – fs 09 22
Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Bjørg Wold Fiksdal
________________________________________
Michael Edstrøm
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
En komplett resultatliste kommer i løpet av uka!! Vennligst ta kontakt med Maria ved feil på listen!
KOMPLETT KATALOG MED RESULTATER
________________________________________
Gruppe 1- SORT/BLÅ UTEN MØNSTER
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hunn
2 – (N) Alneskatten’s Devi Delight – NFO n
Ex 1, BIV total, NOM
Oppdretter Monica Larsen, eier O. Janne Kjønaas
________________________________________
Gruppe 2 – SORT/BLÅ MED HVITT, UTEN MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann
3 – (N) Mestro’s Ixion – NFO n 02 – Ex 1
Oppdretter Laila Sunde Jansen, eier Bjørg Richvoldsen
Hunn
4 – (N) Tale’s Ylva – NFO a 09
ABS
Oppdretter Anne Line Larsen, eier Gunborg Pedersen
5 – (N) Selteteigens Torarin – NFO n 09
Ex 1
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte
Klasse 2 kastrerte katter
Hunn
6 – IC Sweet Cevita av Edelmann (N) – NFO n 09
Ex 1, NOM, Beste beinstamme hunn
Oppdretter/eier Pia Leena Thorsaas
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
7 – S*Truelove’s Mombasa – NFO n 09
ABS
Oppdretter Maria Eriksson og Peter Sadell, eier Ella Sandberg
8 – (N) Tingoskattens Ravn – NFO n 03
Ex.1 BIV-total, NOM
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
________________________________________
Gruppe 3 – SORT/BLÅ MED MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann
10 – GIC Skaujentas Imar – NFO n 22
Ex.1, BIV total, NOM
Oppdretter Julie Aastorp, eier Trude Tande
Hunn
11 – GIC (N) Tingoskattens Linnea Bris – a 22
Ex.1, NOM
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
12 – (N) Satyr’s Ulv – n 24
Ex.1, NOM
Oppdretter Eva Walther, eier Håkon Øvergård
13 – Selteteigen’s Gaupne – NFO n 22
ABS
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte
Hunn
14 – (N) Vargskogen’s Jane Greathouse – n 22
Ex.1
Oppdretter/eier Linda Christin Brennholdt
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
15 – NO*Kragberg’s Aksel – NFO a 22
Ex.2
Oppdretter Trude Tande, eier Jens Lund
16 – NO*Kragberg’s Ariel – NFO n 22
Ex.1
Oppdretter Trude Tande, eier Jens Lund
________________________________________
Gruppe 4 – SORT/BLÅ MED HVITT OG MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann
17 – SC (N) Skaujentas Heike – NFO a 09 23
Ex.1
Oppdretter Julie Aastorp, eier Brita Schjervheim
18 – IC (N) Tumay’s CanDo – NFO n 09 24 – Ex.2
Oppdretter/eier Monica Lundetræ
Hunn
19 – Ljuva av Borgund (N) – NFO n 03 24
ABS
Oppdretter Inger-Lise S. Refsnes, eier Ella Sandberg
19b – (N) Tingoskattens Noor – NFO a 09 23 – Ex.1, Flotteste tufser
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
20 – Tingoskattens Olivia – NFO n 03 23 – Ex.2, Mauds hjertekatt
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
Klasse 2 kastrerte katter
Hann
21 – IP (N) Sandøy Astor – NFO n 09 22 – Ex.3
Oppdretter/eier Frøydis Husøy
22 – PR/CH (N) Ruskekattens Rasmus – NFO n 09 22
Ex.1, NOM
Oppdretter Anne Gro Bergersen, eier Karsten Asplund
23 – (N) Tingoskattens Oliver – NFO n 03 23 – Ex.2
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hunn
24 – S*Cederskogens Dixie Diamant – NFO n 03 22
Ex.1, BIV-total, NOM, BIS-total ungdyr
Oppdretter Petra Hallengren Leionen, eier Maria Myrland
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
25 – Sandøy Ivaldi – NFO n 09 22 – Ex.2
Oppdretter/eier Frøydis Husøy
44 – Sandøy Jørn – NFO n 09 23
Ex.3
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Karsten Asplund
26 – NO*Kragberg’s Amore
Ex.1, BIS-total, SKOGKATTMESTER
Oppdretter Trude Tande, eier Sindre Rønning
Hunn
27 – Sandøy Isis – NFO n 09 22
Ex.1, NOM
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Inger-Anne og Tibor Ehret
28 – Haapet’s Belthil – NFO n 09 24 – Ex.2
Oppdretter/eier Gunborg Pedersen
Gruppe 5 – RØD/CREME OG SKILPADDEFARGET
Klasse 1 voksne katter
Hann
29 – GIC Tumay’s Balder – NFO e 22
ABS
Oppdretter/eier Monica Lundetræ
Hunn
30 – (N) Chrissus Santana – NFO f
Ex.2
Oppdretter/eier Susanne Sjøberg
31 – (N) Løvetun’s Kira – NFO f
ABS
Oppdretter/eier Ella Sandberg
32 – IC (N) Vanity’s Decibelle – NFO g 22
Ex.1, BIV-total
Oppdretter Linn Eliesen, eier Eva Dahl Eide
Klasse 2 kastrerte katter
Hann
33 – PR/IC Sandøy Frank – NFO d 23 – Ex.1
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Karsten Asplund
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
33b – (N) Skaujentas Snorre – NFO e 22
Ex.1, NOM
Oppdretter Julie Aastorp, eier Lena H. Lindeberg
Gruppe 6 – RØD/CREME OG SKILPADDEFARGET M/HVITT
Klasse 1 voksne katter
Hann
34 – SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW
Ex.1, BIV-total, BIS-total, Beste beinstamme hann, Michaels hjertekatt
Oppdretter/eier Linn Eliesen
Hunn
35 – (N) Kamrøysas Nika – NFO f 09 23
Ex.3
Oppdretter Cecilie Bjørnebye, eier Gunborg Pedersen
36 – (N) Tordenørn Uma Zymac – NFO f 09 22 – Ex.2, Skogens prinsesse
Oppdretter Berit Høyer, eier Inger-Johanne Rodal
37 – (N) Løvetuns Lilja – NFO f 03 24
ABS
Oppdretter/eier Ella Sandberg
38 – (N) Michandelias Athena – NFO f 09
Ex.4
Oppdretter Rita H. Larsen, eier Anne Stanes
39 – DK*Minorlynx Inés – NFO f 09 22 – Ex.1, NOM, BIS
Oppdretter Sanne og Jens Burø, eier Monica Lundetræ
Klasse 2 kastrerte katter
Hann
40 – Isak av Borgund (N) – NFO d 09 22
Ex.1 NOM
Oppdretter Inger-Lise S. Refsnes, eier Julie Aastorp
Hunn
41 – CH S*Månlyckan’s Orabelle – NFO f 09 – Ex.1, NOM, BIS
Oppdretter Ann Löfgren, eier Linda Christin Brennholdt
42 – (N) Steigar Aida – NFO f 09 22
Ex.2, BIS veteran, Flotteste snøsko
Oppdretter Geir Edvardsen, eier Anniken Kjelstrup
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hunn
43 – (N) Skaujentas Saga – g 09 23 – Ex.1, NOM
Oppdretter Julie Aastorp, eier Brita Schjervheim
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
45 – (N) Migoto’s Garfield – NFO d 09 24
Ex.1, NOM
Oppdretter/eier Eca Dahl Eide
Gruppe 7 – SØLV, ALLE FARGER
Klasse 1 voksne katter
Hann
47 – GIC Jarldar av Buskateigen – NFO ns 24 – Ex.3
Oppdretter Marita Gjerde Østerhus, eier Maria Myrland
48 – (N) Sandøy Hårek – NFO ds 23 – Ex.2, Skogens prins
Oppdretter/eier Frøydis Husøy
48b – (N) Satyr’s Bonzo – ns – Ex.1 BIV-total
Oppdretter Eva Walther, eier Grethe Levang
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
49 – (N) Satyr’s Cocs – NFO ns – Ex.1, NOM, BIS
Oppdretter/eier Eva Walther
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hunn
49b – (N) Selteteigen’s Princess Idun Isabella – NFO as 23
Ex.2
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte
50 – NO*Kragberg’s Adele – NFO ns 22
Ex.1, NOM, BIS
Oppdretter Trude Tande, eier Rene Lerf og Stephan Clement
Gruppe 8 – SØLV, ALLE FARGER MED HVITT
Klasse 1 voksne katter
Hann
51 – IC (N) Migoto’s Enok JW – NFO ns 03 22
Ex.1, NOM, Beste look
Oppdretter Eca Dahl Eide, eier Gyri Nygaard og Eva Dahl Eide
52 – DK*Tooncat’s Zion – NFO es 09 23
Ex.2
Oppdretter Pia og Henrik Børgersen,
eiere: Brita Schjervheim, Julie Aastorp, Guri Eggen og Eva Dahl Eide
Hunn
53 – IC S*Just Catnap’s Strawberry White – NFO ns 02
Ex.4
Oppdretter Kerstin Kristiansson, eier Eva Dahl Eide
55 – IC S*Luddhögen’s Cat Shark – NFO ns 09 22
Ex.3
Oppdretter Ylva Rönnquist, eier Linda Christin Brennholt
54 – CH (N) Migoto’s Dedine Desiré – Ex.2, Raymonds hjertekatt
Oppdretter Eva Dahl Eide, eier Bjørg Wold Fiksdal
56 – IC (N) Tingoskattens Nemi – NFO fs 03 23
Resultat
Oppdretter nnn, eier nnn
Klasse 2 kastrerte katter
Hann
57 – GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk – NFO ds 09 22 – Ex.1, NOM, BIS-total
Oppdretter Siv Monica Johansen, eier Bjørg Wold Fiksdal
57b – GIC (N) Grünerløkka’s Knud Hampus – NFO as 03 22
ABS
Oppdretter Kjell og Sissel Jørgensen, eier Inger-Anne og Tibor Ehret
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
58 – DK’Danbjerg’s Merry – NFO ns 09
Ex.1
Oppdretter Ilse LArsen, Birger og Lars Sperling, eier Susanne Sjøberg
Hunn
59 – (N) Mariskogens Briza – NFO ns 09 24 – Ex.1, NOM
Oppdretter/eier Maria Myrland
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
60 – NO*Kragberg’s Amandus – NFO ns 09 22
Ex.1, BIV-total, NOM
Oppdretter/eier Trude Tande
Gruppe 8 – HVITT
61 – (N) Alneskattens Diamond Snowball – NFO w
Ex.1, BIV-total
Oppdretter/eier Monicka Larsen
SENIORER, VETERANER OG KULL
V1 – (N) Steigar Aida – NFO f 09 22
Ex.2, BIS veteran, Flotteste snøsko
Oppdretter Geir Edvardsen, eier Anniken Kjelstrup