Skogkattmester 2011
SP (N) Tingoskattens Oliver JW – n 03 23
Gratulerer til
eier Silje Berger og oppdretter Brita Schjervheim
Skogens prins
(N) S*Sweet Scarlet’s Renegade – n 03 22
Oppdretter Jeanette Nilsson Eier Laila Bratland
Skogens prinsesse
CH (N) Skaujentas Olaug Oline – n 09 22
Fotograf Asbjørn Eide
Oppdretter Julie Aastorp Eier Eva Dahl Eide
Klasse 1 – voksne fertile katter
BEST IN SHOW hann
CH S*X-it’s Creme deFlynn – e 03 22
Oppdretter/Eier Cecilia Johansson
BEST IN SHOW hunn og TOTAL
IC SW’10 (N) Migoto’s Johanne JW – f 24
Oppdretter/Eier Eva Dahl Eide
Klasse 2 – kastrerte katter
BEST IN SHOW kastat hann og TOTAL
SP (N) Tingoskattens Oliver JW – n 03 23
Oppdretter Brita Schjervheim Eier Silje Berger
BEST IN SHOW kastrat hunn
PR/IC (N) Tingoskattens Noor – a 09 23
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
Klasse 3 – ungdyr 6-10 mnd
BEST IN SHOW ungdyr hann
(N) Tingoskattens Viking – a 09 23
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
BEST IN SHOW ungdyr hunn og TOTAL
(N) Migoto’s Martine – n 09 22
Oppdretter/Eier Eva Dahl Eide
Klasse 4 – kattunger 2-3 mnd
BEST IN SHOW kattunge hann og TOTAL
S*Lynx-Lair’s Filur of QurMel – n 03
Oppdretter Marja-Leena Possakka /Eier Gunborg Pedersen
BEST IN SHOW kattunge hunn
(N) Alneskatten’s iKit – f 09
Oppdretter/Eier Monica Alnes
Klasse 5 – seniorer, over 7 år
BEST IN SHOW senior
CH (N) Satyr’s Zita – f
Oppdretter Eva Walther Eier Julie Aastorp
Klasse 6 – veteraner, over 10 år
BEST IN SHOW veteran
EP/CH (N) Fodnaheia’s Alessi – n 09 23
Oppdretter Linda Reiersen Eier Kjellaug Skare
Kull
BEST IN SHOW kull
(N) Alneskatten’s kull
Oppdretter Monica Alnes
BEST I VARIANT TOTAL
Gruppe 1
(N) Konnerudpusen’s Frøya – n
Oppdretter/Eier Inger-Johanne Rodal
Gruppe 2
(N) Skaujenta’s Øygunn – n 09
Oppdretter/Eier Julie Aastorp
Gruppe 3
Be my Love av Moltemyr (N) – n 22
Oppdretter/Eier Wenche Øymoen
Gruppe 4
SP (N) Tingoskattens Oliver JW – n 03 23
Oppdretter Brita Schjervheim Eier Silje Berger
Gruppe 5
IC SW’10 (N) Migoto’s Johanne JW – f 24
Oppdretter/Eier Eva Dahl Eide
Gruppe 6
(N) Tingoskattens Vendel – e 09 22
Oppdretter Brita Schjervheim/Eier Silje Berger
Gruppe 7
(N) Sandøy Hårek – ds 23
Oppdretter Frøydis Husøy /Eier Frøydis Husøy og Carlina Husøy
Gruppe 8
IC (N) Just Catnap’s Strawberry White – ns 02
Oppdretter Kerstin Kristiansson/Eier Eva Dahl Eide
Gruppe 9
(N) Alneskattens iPot – w
Oppdretter/Eier Monica Larsen
SIDEKLASSER
Hver av de 3 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
Beste look
S*Lynx Lair’s Filur of QurMel – n 03
Oppdretter Marja-Leena Possakka Eier Gunborg Pedersen
Fineste farge/mønster
Be my Love av Moltemyr (N) – n 22
Oppdretter/Eier Wenche Øymoen
Flotteste ører
(N) Migoto’s Martine – n 09 22
Oppdretter/Eier Eva Dahl Eide
Beste beinstamme hann
PR (N) Tingoskattens Linde Lou – es 09 22
Oppdretter Brita Schjervheim/Eier Gry Franzen Kvisla
Beste beinstamme hunn
(N) Migoto’s Martine – n 09 22
Oppdretter/Eier Eva Dahl Eide
Beste profil
(N) Vargskogens Europa – f 09 22
Oppdretter/Eier Christin Brennholt
Morsomste fargefordeling
PR/CH (N) Mestro’s Ixion – n 02
Oppdretter Laila Sunde Jansen/Eier Bjørg Richvoldsen
Publikums favorittkatt
GIC (N) Alneskatten’s Batman – w 63
Oppdretter/Eier Monica Alnes
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
Anne Veland
Skaujenta’s Ætt – ns 24
Fotograf Lena Bylund
Oppdretter Julie Aastorp/Eier Anne-Marie Tønsaker
Raymond A. Sætre
PR/CH (N) Mestro’s Ixion – n 02
Oppdretter Laila Sunde Jansen/Eier Bjørg Richvoldsen
Karl Preiss
EP S*Steigar Aida – f 09 22
Fotograf Asbjørn Eide
Oppdretter Geir Edvardsen/Eier Anniken Kjelstrup
Katter nominert til BIS-panel – NOM
Klasse 1 hann
(N) Sandøy Hårek – ds 23
Oppdretter Frøydis Husøy/Eier Frøydis Husøy og Carlina Husøy
SC (N) Skaujenta’s Heike DVM DSM – a 09 23
Oppdretter Julie Aastorp/Eier Brita Schjervheim
Klasse 1 hunn
(N) Tingoskattens Janne Kristin – n 03 23
Oppdretter Brita Schjervheim Eier Julie Aastorp
S*Just Catnap’s Strawberry White – ns 02
Oppdretter Kerstin Kristiansson Eier Eva Dahl Eide
Klasse 2 hann kastrat
IP (N) Satyr’s Ulv – n 22
Oppdretter Eva Walther Eier Håkon Øvergård
PR Tingoskattens Linde Lou – es 09 22
Oppdretter Brita Schjervheim Eier Gry Frantzen Kvisla
Klasse 2 hunn kastrat
PR/CH S*Månlyckans Orabelle – f 09
Fotograf Frida Lilleberg
Oppdretter Ann Löfgren/Eier Christin Brennholt
EC (N) Ravnklos Nanna – ns 09
Oppdretter/Eier Kjellaug Skare
Klasse 3 hann ungdyr
(N) Tingoskattens Vendel – e 09 22
Oppdretter Brita Schjervheim Eier Silje Berger
Fields of Gold av Moltemyr (N) – ns 24
Oppdretter/Eier Wenche Øymoen
Klasse 3 hunn ungdyr
Be my Love av Moltemyr (N) – n 22
Oppdretter/Eier Wenche Øymoen
(N) Lisegullet’s Twilight – fs 09 24
Oppdretter/Eier Iren Vestheim Johansen
Klasse 1 hann kattunge
(N) Tingoskattens Willy Wonka – d 09 22
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
(N) Mariskogens Cosmos – ns 03
Oppdretter Maria Myrland Eier Camilla Heyerdahl
Klasse 4 hunn kattunge
S*Redtail’s Bumblebee – n 09 23
Oppdretter Lotta Carlsson Eier Cecilia Johansson
(N) Alneskatten’s iPot – w
Oppdretter/Eier Monica Alnes
HVITFLEKKSPESIAL
Beste 02 og totalt
IC Just Catnap’s Strawberry White – ns 02
Oppdretter Kerstin Kristiansson/Eier Eva Dahl Eide
Beste 03
S*LynxLair’s Filur of QurMel – n 03
Oppdretter Marja-Leena Possakka Eier Gunborg Pedersen
Beste 09
(N) Migoto’s Louise – f 09
Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Linn Eliesen
Noen få ekstra bilder
Disse var til fotografering og må jo også presenteres!!
S*Robotorpet’s Hero – n 22 – Resultat Ex 1
Oppdretter Renee Hedelstrøm Eier Laila Sunde Jansen
(N) Migoto’s Karolius – d 22 – Resultat Ex 1
Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Per Nielsen
(N) Vargskogens Gere – ns 02 – Resultat Ex 1 og nom morsomste fargefordeling
Oppdretter Christin Brennholt Eier Nina Halvarsson
Vennligst ta kontakt med Maria ved feil på listen eller ved spørsmål om bilder.